Kızılcahamam’da yeni yol haritası! Erdoğan: Tam anlamıyla bir icraat, eser ve hizmet seferberliği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kızılcahamam Kampı’nın kapanış konuşmasını yaptı. İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları: Dünkü açılış konuşmasında siyasetteki yumuşama iklimi ile ilgili kanaatlerimizi açıklamıştık. Gazze’de 8 aydır süren katliam da her zamanki gibi gündemimizin en üst sırasındaydı. Filistin halkı tam 76 yıldır zulme maruz kalıyor. Hakları aşama aşama gasp ediliyor. Filistinli çocuklar 76 yıldır şımarık bir devlet tarafından katlediliyor.

Türkiye olarak 76 yıldır devam eden bu zulme her platformda itiraz ediyoruz. Hiçbir baskı tehdit küstahlık bunu değiştirmeyecek. Biz Filistinli kardeşlerimizin nasıl zorlu ve kahramanca bir mücadele verdiğini gayet iyi biliyoruz. Filistinli kardeşlerimiz Gazze’de insani değerleri savunuyor. Hamas ABD Başkanı Biden’ın son teklifine de müspet yaklaştı. Netanhu’nu cevabı ise yine kan dökmek, işgal ve soykırım politikasının şiddetini artırmak oldu. Bölgemizi ve tüm dünyayı büyük bir felakete sürükleyen Netanyahu denen bu barbara artık bir ‘dur’ denilmelidir.

YARDIMLAR DEVAM EDİYOR

Gazze’ye gönderdiğimiz yardımlar devam ediyor. İsrail’e yönelik ekonomik baskının artması için çok yönlü çalışıyoruz. Filistin’i tanıyan ülke sayısı 147’ye çıktı. Bu sayının çoğalması ve İsrail’in zulüm politikalarına verilecek onurlu cevaplardan olacaktır. Bayramdan önce İspanya’yı ziyaret edeceğiz.

KORKULARA SON VERDİK

AK Parti reformcu ruhunu asla kaybetmemiş bir partidir. Önemli reformları hayata geçirdik. Ülkemizin ve milletimizin yolunu aydınlatmayı başardık. Milli iradeyi darbecilerin karanlığından biz kurtardık. Paranoyalara son verdik, korkulara son verdik. Bu ülkeye hemen her alanda Cumhuriyet tarihinin altın yıllarını biz yaşattık. Elbette gurur duyuyoruz ama yeterli görmüyoruz. AK Parti statükocu bir parti değildir ve asla olmayacaktır. Yönümüz de yüzümüz de aydınlığa ve demokrasiye dönüktür.

YENİ ANAYASADA UZLAŞIYA AÇIĞIZ

Yeni anayasa konusunda da uzlaşıya açığız. Diyoruz ki oturalım konuşalım en geniş mutabakatla Türkiye’yi darbe anayasasından her beraber kurtaralım. Yeni anayasa konusunda samimiyiz, bunu siyasi bilek güreşine çevirmeyelim.

GÜVENLİĞİMİZDEN TAVİZ VEREMEYİZ

Terör tehdidini kaynağında bertaraf etme stratejimizle başarımızı sınır ötesine taşıdık. Sınır ötesi operasyonlarımızla, ülkemizi bir terör kuşağıyla çevreleme planlarını bozguna uğrattık. Bundan geri adım atmayacağız. Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyindeki terör üreten bataklıklar kurumadan, Türkiye huzura eremez, kendini güvende hissedemez.

TERÖR KORİDORUNA İZİN VERMEYİZ

Kandil’deki terör baronlarının siyaseti dizayn etmesine müsaade etmeyiz. Terör koridoruna izin vermeyiz. Terör örgütü eridikçe demokrasimiz serpilecektir. FETÖ ile mücadelede ne rehavete kapılma ne de gardımızı düşürme lüksümüz vardır. Vatandaşın canına, huzuruna kast edenlerin tepesine binmeye devam edeceğiz.

DERTLERE DERMAN OLACAK YENİ YOL HARİTASI

AK Parti olarak eski tartışmalarla milletin vaktini harcamayı gereksiz görüyoruz.Şimdi hep beraber yeni şeyler söylememiz, milletimize umut aşılamamız, milletimizin dertlerine derman olacak bir yol haritası koymamız gerekiyor. AK Parti ve Cumhur İttifakı bu yeni dönemin lokomatifi olacaktır.

SEÇİMLERLE MİLLETİMİZ YORULDU

Siyaset ülkeye ve millete hizmet etmek için sorunlara ortak akıl ile çözüm üretmek için yapılır. Yumuşama ile birlikte siyasi partileri arasındaki kesişim alanının büyümesini de son derece önemli buluyorum. 1 yılda yaşadığımız seçimlerle milletimiz yoruldu. Önümüzde cumhurbaşkanlığı ve meclis olarak 4 yıl belediyeler olarak 5 sene zamanımız var. bu süreyi en verimli şekilde değerlendirmemiz lazım. Dört yıllık seçimsiz dönemi Türkiye için tam anlamıyla bir icraat, eser ve hizmet seferberliğine dönüştürmeyi amaçlıyoruz.

CUMHUR İTTİFAKI GÜÇLENEREK DEVAM EDECEK

Türkiye’nin seçim gündemini geride bırakıp artık önüne bakması gerekmektedir. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında her alanda müreffeh bir Türkiye hedefliyoruz. Cumhur İttifakı yoluna güçlenerek devam edecektir. Her alanda daha güçlü Türkiye’yi biz hayal ediyoruz. Bu hayalin adı Türkiye Yüzyılı’dır. Sorunlara ortak akıl ile çözüm üretmek gerekir.

ENFLASYON SORUNUNU MUTLAKA ÇÖZECEĞİZ

Ekonomi, enerji ve tarım oturumunda bakan arkadaşlarımız hükümetimizin politikalarını paylaştılar. 2024’ün ilk çeyrek büyüme rakamlarıyla programa olan güvenimiz perçinlendi. İhracat tarafında da gayet iyi gidiyoruz. Turizmde bu sene 60 milyar dolarla rekor kırmayı hedefliyoruz. Enflasyon sorununu mutlaka çözeceğiz. Ekonomide orta vadeli programın neticelerini almaya başladık. Enflasyonda tek haneli rakamları geçmişte başardık, yine başaracağız.

ELEŞTİRİLER İDEOLOJİK NEDEN KAYNAKLI

İnsan kaynağımızda Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’mizi hayata geçiriyoruz. Bakanımız yeni eğitim modelin detaylarını sizlere sundu. Bazı marjinal grupların çoğunun eleştirisi ideolojik nedenlerden kaynaklanıyor. Dün ve bugünkü oturumlarda partimizin gündemindeki konuları demokratik ortamda ele aldık.

BU GÜNLERE KURDUĞUMUZ GÖNÜL KÖPRÜLERİ SAYESİNDE GELDİK

Biz bu günlere sadece milletimizle geldik. Kurduğumuz sağlam gönül köprüleri sayesinde geldik. Halkın rızası bizimle olduğu sürece kutlu yürüyüşümüze kimse engel olamaz. Bunları yitirdiğimiz zaman da hiçbir şey bize fayda sağlamaz. Nice ihaneti, nice saldırıyı, nice engeli bu sayede aştık. Bundan sonra da daha fazla gönül kazanmak için gayret göstereceğiz. Teşkilat olarak yaz mevsimini milletimiz ile kucaklaşarak, dertlerini dinleyerek değerlendireceğiz.

HATALARIMIZI TELAFİ EDECEĞİZ

Kibirlenmek, halkımız ile aramıza duvarlar örmek bize yakışmaz. Milletimizin beklentilerine kulak tıkamak bize asla ve asla yakışmaz. Biz bu yola sessiz yığınların siyasette sesi olmak için çıktık. Biz bu yola Allah’tan ve devletten başka dayanağı olmayanların dostu olmak için çıktık. Bu çizgiden sapmayacağız. Eksiklerimizi tamamlayacağız. Sorunlarımızın üzerine kararlılıkla gideceğiz. Hatalarımızı telafi edeceğiz. Hiçbir meseleyi görmezden, duymazdan gelmeyeceğiz. Vatandaşlarımızın sorunlarının çözüm merkezi olacağız. Tüm Türkiye’ye hizmet mücadelesini sürdüreceğiz. Rabbim yolumuzu açık etsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir